Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

CDA puści telewizyjne kanały w sieci

Autor: , dodany 29 czerwca 2021r.

CDA, właściciel portalu CDA.pl z filmami, będzie miało nowy biznes. Umożliwi subskrybowanie pakietów programów telewizji transmitowanych przez internet.

Przybywa platform z telewizyjnymi kanałami odbieranymi przez internet.  Jak się okazuje, to po to by wejść w taki biznes firma CDA potrzebowała wpisu w rejestrze przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Chce ruszyć z usługą CDA TV w wakacje. Zapewnia, że już podpisało stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Ma ich być kilkadziesiąt.

Czytaj także: Podatek od Netfliksa w 2021 roku: kto go teraz zapłaci?

Jak wylicza internetowa platforma, wśród partnerów są między innymi tacy nadawcy BBC Studios Distribution, A+E Networks UK, Kino Polska TV i  Telewizja Polsat.

Przygotowywała się do wprowadzenia nowej usługi od pewnego czasu. W kwietniu br. podpisała umowę ze spółką SGT (grupa Vectry). Firma ta zapewnia CDA dostęp do systemu dystrybucji sygnału telewizyjnego oraz integrację z infrastrukturą niezbędną do świadczenia usług dostępu do telewizji. Z kolei w maju CDA nawiązała współpracę z fundacją „Nasza Wizja”.

Czytaj także: Awantura o kanały telewizyjne dotarła do UOKiK. Są dwa postępowania

W  kwietniu spółka CDA została wpisana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Nowa usługa dostępna będzie na stronie internetowej firmy oraz poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych oraz Smart TV. Dziś coraz więcej nadawców ma już aplikacje ze swoimi kanałami telewizyjnymi, które można zainstalować na telewizorze łączącym się z siecią.  Dla widza zakup ich wszystkich i przełączanie się między apkami to mało ekonomiczne i niewygodne rozwiązanie.

Jest jednak niewiele firm, które próbują łączyć wszystkie ciekawe kanały w jednej ofercie. W taki sposób działają już WP Pilot (Grupy Wirtualna Polska Holding), goni ją Canal+ Polska. Do Polski weszła też platforma Gonet.tv, założona przez czeskich przedsiębiorców.

 

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią