Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Asbis partnerem NVIDIA

Autor: , dodany 28 maja 2021r.

ASBISc Enterprises Plc, właściciel marek Prestigio, Canyon i Perenio, po zakończonym procesie certyfikacji uzyskał status certyfikowanego Partnera Platformy NVIDIA HGX. W ofercie ASBIS znajdą się kompletne rozwiązania oparte na procesorach graficznych jednego z globalnych liderów rynku, firmy NVIDIA, specjalnie opracowane dla platformy NVIDIA HGX.

Rosnący rynek procesorów graficznych jest łakomym kąskiem dla producentów urządzeń i rozwiązań internetowych. Pandemia przyspieszyła wiele wdrożeń i rozwiązań za sprawą rosnącego zapotrzebowania rynku na komponenty. Szybki rozwój rynku gier sprawił, że lawinowo rośnie liczba zbiorów danych, sieci stają się coraz bardziej złożone, a wymagania dotyczące opóźnień zaostrzają się, aby sprostać oczekiwaniom użytkowników.

Koncern NVIDIA jest jednym z liderów rynku procesorów graficznych wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI). Od ćwierćwiecza firma pozycjonuje się jako pionier w dziedzinie rozwiązań do obliczeń wizualnych pozwalających sprostać wyzwaniom, którym zwykłe komputery nie są w stanie sprostać.

Platforma NVIDIA HGX zapewnia wydajność, efektywność i szybkość reakcji niezbędne do zasilania nowej generacji produktów i usług związanych ze sztuczną inteligencją zarówno w chmurze, w centrum danych, na obrzeżach sieci i na urządzeniach autonomicznych.

Dzięki uzyskanej certyfikacji oraz statusowi Partnera Platformy NVIDIA HGX, ASBIS będzie mógł oferować klientom kompletne rozwiązania (sprzęt oraz oprogramowanie) do budowy platform NVIDIA HGX: HGX-1, HGX-2, oraz najnowszej generacji HGX A100.

Rozszerzana oferta produktów i usług

Niemal równocześnie ASBISc poinformował o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z tajwańską firmą Biostar Microtech International Corp. Na mocy kontraktu, właściciel marki Prestigio będzie odpowiedzialny za dystrybucję płyt głównych oraz kart graficznych firmy Biostar na wszystkich rynkach, na których jest obecny

Biostar Microtech International Corp. to tajwańska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją sprzętu komputerowego. Głównym produktem firmy są płyty główne, ale także karty graficzne, moduły pamięci, dyski SSD, urządzenia do wydobywania kryptowalut, itp.

Biostar produkuje płyty główne do procesorów takich gigantów rynkowych jak INTEL i AMD oraz karty graficzne oparte na chipsetach (specjalistycznych układach scalonych) AMD i NVIDIA.

Biostar od 1999 r. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tajwanie.

 

Marta Rzeźnicka

Napisz do autora: marta.rzeznicka@o2.pl

Podziel się opinią