Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Apple uruchamia program Self Service Repair

Autor: , dodany 19 listopada 2021r.

Decyzja Apple to wynik presji ze strony organów regulacyjnych i konsumentów na producentów, by złagodzili ograniczenia w zakresie naprawiania produktów.

W ramach programu części zamienne do produktów Apple będą dostępne do kupienia od początku 2022 r. Pozwoli on użytkownikom naprawić uszkodzone urządzenia za pomocą instrukcji, które Apple opublikuje online.

Czytaj też: iPhone 12 Mini. Czy nie za mały?  

Firma zamierza zacząć od niektórych, często wymienianych elementów. To wyświetlacze, baterie i moduły aparatu fotograficznego. Na starcie ma być dostępnych ponad 200 części i narzędzi. Kolejne będą dodawane w przyszłym roku.

Program będzie początkowo dostępny tylko dla użytkowników iPhone’a 12 i iPhone’a 13. Później skorzystają z niego także użytkownicy komputerów z „jabłuszkiem” wykorzystujących nowy wewnętrzny układ M1 Apple.

Ceny części zamiennych zostaną ujawnione, gdy program formalnie ruszy w przyszłym roku. Z zapowiedzi Apple wynika, że indywidualni użytkownicy zapłacą za nie tyle samo, ile obecnie płacą niezależni dostawcy usług naprawczych.

Redakcja

Napisz do autora: redakcja@ideatechnologie.com

Podziel się opinią