Mi Smart Band 6 NFC już w sprzedaży

Allegro ma kłopot z głównym dowodzącym od technologii

Autor: , dodany 14 września 2021r.

Allegro, największa w Polsce platforma handlu internetowego, ma kłopot kadrowy. Nie może znaleźć głównego dowodzącego od technologii.

Seshashayee Sridhar (inaczej Mittu Sridhara) nie zostanie członkiem zarządu Allegro.pl odpowiedzialnym za technologie (CTO). Miał objąć to stanowisko od 1 października, a jednak tak nie będzie. Platforma poinformowała o kadrowym kłopocie inwestorów giełdowych, ale nie wyjaśnia, z czego to wynika. Napisano, że Mittu Sridhara uzasadnił decyzję względami osobistymi.

Czytaj także: Disney+ ma już 116 mln abonentów

Pochodzący z Indii menedżer pracował wcześniej m.in. dla firmy Carrem (przejął ją Uber), tureckiej platformy Hepsiburada.com, czy TUI oraz Landbrokes i koncernie Sabre.

W Allegro miał zająć miejsce Piotra Szybiaka, CTO od 2017 r., a wcześniej przez wiele lat pracującego nad technologiczną stroną platformy.

– Mittu Sridhara jest specjalistą z obszaru transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w tworzeniu nowych produktów stawiając potrzeby klientów na pierwszym miejscu. Z pasją zajmuje się zarządzaniem ludźmi i ma doświadczenie w różnorodnym środowisku pracy. Zarówno pod kątem geograficznym, jak i kulturowym – podkreślono w komunikacie Allegro.

Czytaj także: Miliarderzy wyłożą miliard na eobuwie.pl

Dzisiaj Francois Nuyts, prezesa Allegro zmuszony był wydać inny komentarz. – Jesteśmy zasmuceni, że powody osobiste sprawiły, że Mittu Sridhara zrezygnował z dołączenia do zarządu – mówi. Według niego firma kontynuuje poszukiwania długoterminowego zastępstwa dla Piotra Szybiaka.

Tymczasowym CTO będzie nadal Marcin Mazurek.

Po wejściu Allegro na giełdę co rusz z zarządu ktoś odchodzi. Ostatnio zrobił to Damiana Zapłata. Kilka dni potem okazało się że będzie prezesem eObuwie.pl.

Julia Majewska

Napisz do autora: juliamajewska.idea@gmail.com

Podziel się opinią